eryaman baymak servisi

eryaman baymak servisi
eryaman baymak servisi

eryaman baymak servisi

Yoğulmalı kombi son bir kaç yıldır artık tüm avrupa birliği ülkelerinde devletin teşfiği ile kullanıdırılması özendirilen bir yeni teknolojidir. Türkiyede de bunlar artık yavaş yavaş kullanımı artmaya başlıcak şekilde tanıtımı başlatılmıştır. Yoğuşmalı kombideki fark konvansiyonel kombiye göre yanma sisteminin farklılığıdır. Bir de atık gazdan yararlanma farklılığıdır. Konvansiyonel kombide içerisinde sonuçta ikisindede yanma olayı gerçekleşiyor. Konvansiyonel kombide yanma olduktan sonra oluşan atık gaz direkt olarak bacadan dışarı verilir.

eryaman baymak servisi
eryaman baymak servisi

Halbuki atık gazın bir ısısı vardır ve bu ısı acaba kullanılabilir mi diye sorulduğu zaman evet yoğuşma teknolojisi bu ısıyı nasıl kullanırımı çözmüş bir teknolojidir. Dolayısıyla atık gaz bacadan atılmadan önce sistemin içerisinde bir kez daha farklı bir yanma hücresinde dolaştırılır. Böylelikle radyatörlerden gelen su tekrardan bir şekilde o atık gazın ısısıyla tekrardan ısıtılır ve siz elde edeceğiniz sıcaklıkla cihazınıza gelen suyun sıcaklığı arasındaki farkı azaldığı için yani atık gazla gelen suyu tekradan ısındığı için daha az enerji ile aynı sıcaklığa hızlı ulaşılır. İşte bu da yoğuşma teknolojisinin temelini oluşturur. Böyle bir durumda da bu cihazların içerisindeki modüllerin ve yanma teknolojisinin farklı olduğu için de biraz daha maliyetleri daha yüksektir. Aynı zamanda daha düşük baca gazı sıcaklığına sahip olduğu için de bacada bir yoğuşma suyu oluşur ve bununda bir gidere bağlanması gereklidir.

eryaman baymak servisi

Çünkü o sıvının içerisinde asidik bir ortam vardır. Bu özelliğe bakıldığı zaman yoğuşmalı cihazlar normal cihazlara göre yüzde 15 seviyesinde daha iyi verimli çalışırlar. Dolayısıyla böyle bir cihazı kullandığınız zaman minumum yüzde 15, yüzde 17 arasında daha az sarfiyatla bulunduğunu mekanı ısıtmış olursunuz ve sıcak suyu beraberinde almış olursunuz. Böyle bir hesap yapıldığı zaman da bir yoğuşmalı cihaz kendisini 2 yılda amorti edebilmektedir. Yani konvansiyonel standart bir cihazla yoğuşmalı cihaz arasındaki fiyat farkı yoğuşmalı cihazın size sağladığı tasarımın tasarrufdan dolayı 2 yıl içerisinde kapanmaktadır. Bir cihazı yaklaşık 10 yıldan fazla kullanacağınızı varsayarsak eğer geri kalan 8 yıl içerisinde kullanım ile cebinize kar olarak kalmaktadır. Bu yüzden de bundan sonraki tüm cihazların mümkün olduğu kadar yoğuşmalı kombi kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

eryaman baymak servisi

Eryaman Baymak Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status