Baymak Servisi Keçiören

Keçiören Baymak Servis, Keçiören Baymak Servisi, Baymak Kombi Serisi Keçiören, Keçiören Kombi Servisi

baymak servisi keçiören
baymak servisi keçiören

Baymak Servisi Keçiören

Bu yazımızda kombi kullanıcılarına sağlıklı bir kombiye nasıl sahip olunur ve bu kombinin masrafı ne kadar olur ? sorusuna cevap vereceğiz. Konuya başlamadan önce hangi marka kombiye sahip olursanız olun kombiye uygulanan işlemler ile kombinin ömür süresi ve verimliliği değişkenlik göstermektedir.

baymak servisi keçiören
baymak servisi keçiören

Sağlıklı bir kombi ateşleme sistemi sıcak su da maksimuma çıkar, peteklerde ise istenilen sıcaklığa geldiği zaman alev boyunda kısalma ve sönme gerçekleşir. Bakımsız çoğu kombide veya arızası olanlarda bu alev boyunda farklılıklar gözükmektedir. Bu farklılıklar harcanılan gazda yüksek miktarlara çıkmaktadır. Kombilerde de aşırı ısınmaya ve yangına neden olur. Kombi içerisindeki suyun 1,5 barda olması gerekir. Bu su miktarı eğer sürekli olarak düşüyor veya artıyorsa kombi veya tesisatınızda sorun var demektir. Bu soruna neden olan başlıca etkenler şunlardır:

  • Tesisatın herhangi bir yerinde kaçak bulunması
  • Su doldurma musluğunun bozuk olması
  • 3-bar emniyet ventilin bozuk olması
  • Genleşme tankındaki havanın görevini yitirmesi veya tankın içerisindeki balonun patlamış olması
  • Kazanda veya boilerde delik olması

Baymak Servisi Keçiören

Kombi ateşleme yaptığı zaman içerisindeki yanmış gazı dışarı atabilmek için fan moturunu kullanır. Bu fan motoru eğer bakımsızlıktan yani pislik ve tozdan dolayı bilye dağıtmışsa kombide aşırı sese neden olacaktır. Bu parçanın çeşitli kimyasallar ile kanatçıkları temizlenir. Eğer temizlik ile de kurtarılamıyorsa parçanın sıfırı takılıp sesten kurtulma yoluna bakılmalıdır.

Ayrıca kombide farklı sesler çıkaran parçalarda mevcuttur. Bu parçalardan birisi kazandır. Kazanın içerisinde yılların geçmesi ile birlikte suyun içerisindeki CaCO3 yani kireç birikir. Bu kireç birikmesiyle kazanın içerisindeki su ısıtılmayarak kirecin ısınmasına neden olur. Bu da uçak ötmesine benzer bi ses çıkartır. Parçanın sökülerek kuvvetli asitler ile kireçten arıdındırılması gerekir.

Baymak Servisi Keçiören

Kombide ses yapabilecek diğer parçalardan birisi de sirkülasyon pompasıdır. Bu parçanın içerisinden su geçtiği için balçığa benzer bir madde birikir. Bakıma sokulan kombide kesinlikle temizlenmesi gereken parçalardan birisidir.

Sorunsuz bir kombinin sıcak su ve kalorifer termostatlarının da standarta uygun çalışması gerekmektedir.  Suyla temas halinde olan bu parça zamanla işlevini yitirerek sıcak su ve petek sıcaklığında istenilen sıcaklıkları vermemesini sağlayacaktır.

Eğer bacalı kombi kullanıyorsanız bacanızın çekip çekmediğinizden emin olun. Bacanızı belirli aralıklarla itfaiye çağırararak temizletin. Evinizde gaz kaçak alarmı bulundurun.

Kombinizin alt tarafında elektrik aksamı yani sigorta kutusu, fiş gibi bağlantılar koymayın. Bu bağlantılara kombi içerisindeki boru ve parçalardan su damlayarak kısa devreye ve yangına sebep olur.

Baymak Servisi Keçiören

baymak servisi keçiören
baymak servisi keçiören

Kombinizin bağlantı girişlerindeki filtrelerin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Cihazın içerisinde bulunan tozların temizlenmesi gerekir. Kombi içerisinde alev bulunan bir cihazdır. Bu alevler içerideki tozları alevleyip yangına neden olurlar.

Baymak Servisi Keçiören

Bilgili kombi kullanıcıları genellikle hangi servise kombisini emanet edeceğini bilir. Araştıran kombi kullanıcısı servisin TSE belgesine, Mesleki Yeterlilik Belgesine, ofisinin olmasına, yapılan işlemlerden sonra fatura ve servis fişi verip vermediğine dikkat eder. Sizde evinizin kalbi olan kombinizi herkese teslim etmeyin.

Piyasada kombi servisiyim diyerek gezinen ve parça bozuk olmasa dahi bozukmuş gibi söyleyip parçayı değiştiren bir çok servis bulunmaktadır. Bu tarz kişilere itibar etmeyin ve gerekli yerlere şikayet ederek, zararınızı temin ediniz.

Baymak Servisi Keçiören olarak sadece keçiören semtinde değil ankara’nın her yerine gezici servislerimiz ile gün içerisinde mutlarak servis teknisyenlerimiz gelecektir. Eğer kombinizde arıza yani büyük bir problem yok ise telefondan kombi kullanıcısını arayarak arızanın telefondan giderilmesi sağlanır.

Ayrıca kombinizde bozuk olan parçalar hakkında bilgi almak, fiyat almak isterseniz 0 312 360 99 19 nolu telefon numaramızdan ulaşabilir karargahtepe mahallesi kütükçü alibey caddesi 26/a adresine gelerek çayımızı içebilirsiniz.

baymak servisi keçiören iletişim
baymak servisi keçiören iletişim

baymak servisi keçiören

Baymak Servisi Keçiören

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status