Bağlıca Baymak Kombi Servisi | 0 312 360 99 19 – 0 312 359 91 96 | Sincan Kombi Servisi

Kombi Nedir?

Kombi hem evinizi ısıtan hem de sıcak su ihtiyacınızı karşılayan bir cihazdır. Kombiler hafif, boyutları küçük, duvara asılabilen, kolay taşınabilen ve fazla yer kaplamayan cihazlardır. Her daireye bağımsız ısınma konforu sağlarlar. TSE onaylı kombilerde baca tepmesi veya çekmemesi, aşırı ısınma, alev sönmesi, donma, gaz kaçağı gibi durumlara karşı
her türlü emniyet önlemleri alınmıştır. Kombi hakkında daha detaylı bilgi almak için bağlıca kombi servisi ni arayabilirsiniz. 0 312 360 99 19 

bağlıca baymak kombi servisi
bağlıca baymak kombi servisi

Bağlıca Baymak Kombi Servisi

Kombi alırken nelere dikkat etmelisiniz ?

İhtiyacınıza uygun olan ürün hakkında araştırma yapın. Tavsiye edilen cihazın ısıtma kapasitesini eviniz için yeterli olup olmayacağını öğrenin. Kombinizde mutlaka TSE damgası arayın. Sadece kombinizin alım maliyetini değil tüketim bedelini ve servis maliyetini de göz önünde bulundurun. Bilinen ve geniş servis ağı olan güçlü markaların kombilerini tercih edin. Kombi seçiminde yardıma ihtiyacınız var ise bağlıca kombi tamiri ni arayabilirsiniz.

Bağlıca Baymak Kombi Servisi

Kaç çeşit kombi vardır ? Kombileri birbirinden ayıran özellikler nelerdir?

Kombiler atık gaz tahliye sistemlerine göre hermetik ve bacalı atık gaz kullanma yöntemlerine göre rasyonel veya yoğuşmalı olmak üzere adlandırılırlar. Ateşleme sistemlerine göre ise pilot alevli, elektronik ateşlemeli olarak ikiye ayrılır. Son yıllarda yaşanan olumlu teknolojik gelişmeler sayesinde kombilerin verim ve emniyet sistemleri geliştirildi. Bu doğrultuda gelişmiş kombiler dijital kontrol paneli, full alev modülasyonu, yoğuşma teknolojisi, ön karışım teknolojisi yani yanma hava ayarının yapılabilmesi, dış hava, dış hava aktarımı, deprem sensörü, gaz kaçak
detektör emniyeti ve oda termostatı ile kombi kullanıp aşırı soğuklarda donma problemine karşı koruma gibi ilave özelliklere sahiptir. Bu tip özellikler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bağlıca kombi onarımı servisini arayabilirsiniz.

bağlıca baymak kombi servisi
bağlıca baymak kombi servisi

Bağlıca Baymak Servisi

Bacalı ve hermetik kombiler arasındaki farklar nelerdir? Kendinize en uygun kombiyi nasıl belirlemelisiniz?

Bacalı kombi aygıtı kullanılacak olan yerlerde öncelikle baca çekişi kontrol edilmelidir. Çünkü atık gaz sıcaklığından dolayı genleşerek yükselir ve doğal bir çekim baca vasıtasıyla dış ortama atılır. Havalandırma çok önemlidir. Bacalı kombiler yanma için gerekli olan havayı bulundukları ortamdan alırlar. Bu nedenle bacalı kombi cihazları standartlara göre uygun yapılmış bir bacaya bağlantısı yapılmalıdır. Bacı yapısı ile daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız bağlıca kombi arıza servisi ni arayabilirsiniz.

Hermetik kombi yanma için gerekli havayı dışarıdan alıp baca gazlarını da dışarı atan dolayısıyla bulunduğu mekanın havası kullanan bir kombi özelliğindedir. İç içe geçmiş bacalardan birisi yanma havasını sağlar. Diğeri baca gazını dışarı atar. Bu nedenle iç ortamı havalandırma gerekliliği yoktur. Ortamdaki havayı tüketmezler. Baca gazı çekiş problemi olmadığı için ortamdaki havayı da kirletmezler. Hermetik kombiler genellik evin dış ortamına açılabilen herhangi bir yere monte edilebilirler. Hermetik kombiler hakkında daha detaylı bilgi için bağlıca kombi servisleri ni arayabilirsiniz.

Bağlıca Baymak Servisi

Kombi ekonomik bir ısınma şekli midir? Kombi kapasitesi nedir? Kombinizin kapasitesini nasıl
belirlemelisiniz?

Kombiniz size bireysel ısınma özgürlüğü sağladığı için istediğiniz sürede istediğiniz kadar ısınabilirsiniz. Bu da yaktığınız oranda ödeyeceğiniz anlama gelir. Ayrıca sıcak su için ayrı bir ekipmana ihtiyaç da bulunmaz. Bir daireye kombi takmadan önce mekan ısı kaybının iyi hesaplanması gerekmektedir. Dairenin büyüklüğü, dış cepheye olan yüzeyleri, pencere ve kapı ölçüleri, açık kanat ölçüleri ısı kaybını belirleyen en önemli faktörlerdir. Kombi satın
almadan önce görüştüğünüz yetkili satıcının mutlaka evinizin ısı kaybını hesaplamasını isteyin. Aksi takdirde düşük ya da yüksek kapasitedeki bir kombi size yüksek doğal gaz faturası veya ısınmayan bir eve neden olabilir. Daha düşük fiyatlarda doğalgaz tasarrufu için bağlıca mahallesi baymak kombi servisi ni arayabilirsiniz.

Bağlıca Baymak

Yoğuşmalı kombi nedir?

Yoğuşma teknolojisinde buharı yoğuşturan özel ısı eşanjör yapısı ile bu gizli buharlaşma ısısından yararlanarak yüzde 110 a varan verim değerleri elde edilir. Ayrıca yüksek oranda da yakıt tasarrufu sağlar. Aynı zamanda da baca sıcaklığı düşmesi sayesinde emisyon değerlerinde de azalmalar görünür. Bu yüzden sistem çevreci bir özelliğe de sahiptir. Yoğuşmalı kombiler hakkında detaylı bilgi için bağlıca baymak tamiri ni arayabilirsiniz.

Bağlıca Baymak

Kombinin ortalama ısı ayarı kaç derece olmalıdır? Kombinin su basıncı hangi seviyede tutulmalıdır? Kombide yaz / kış konumu ne demektir?

Kombinin ısı ayarı binanın izolasyon yapısı, dizayn özellikleri, mevsimsel geçişler ve tesisat gibi unsurlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genelde radyotörlü sistemlerde 55-80 C sıcaklık yeterli olabilmektedir. Kombi ve kalorifer tesisatı çalışma basınçları en az 1-1,5 bar olmalıdır. Tesisat su basıncı düştüğünde kombinizin alt kısmında bulunan su takviye musluğu ile su basıncını istenilen düzeye getirebilirsiniz. Kış konumunda kombi hem kalorifer tesisatını hemde kullanım suyunuzu ısıtır. Yaz konumunda ise sadece kullanım suyunuzu ısıtmaktadır. Kombinizde sıcak su veya kaloriferde istediğiniz sıcaklıklara ulaşamıyorsanız bağlıca baymak onarım servisini arayabilirsiniz.

Bağlıca Kombi Servisi

Kombi ile beraber oda termostatı kullanmalı mıyım?

Oda termos tatları evin ısısını daha hassas ayarlayabilecekleri için özellikle kombili sistemlerde tavsiye edilmekte ve ekonomi sağlamaktadır. Bu nedenle oda termostatı kullanmanız faydalıdır. Oda termostatı hakkında detaylı bilgi için bağlıca baymak bakımı nı arayabilirsiniz.

Bağlıca Kombi Servisi

Nasıl hem daha iyi ısınabilir hem de yakıt tasarrufu yapabilirsiniz?

Kombinizi sadece gündüz kullanım saatlerinizde çalıştırdığınızda gece boyunca soğuyan bina blokunun ısınması oldukça zaman alır ve enerji tüketimi büyük oranda artar. Bu yüzden binanın dış hacminin soğuması için geceleri düşük seviyede de olsa kombinizi çalıştırmalısınız. Kombinizi kısa süreliğine kapatıp açmak ısı sarfiyatını arttıracaktır. Çünkü kombinizin eski sıcaklığına ulaşabilmesi için daha fazla yakıt harcaması gerekmektedir. Kombinizi kapatmaktansa sıcaklığı düşük seviyelerde tutmak daha tasarruflu olacaktır. Kombinizde yakıt tasarrufu yapmak istiyorsanız radyatörünüzle birlikte termostatik vana kullanmalısınız. Yakıt tasarrufu hakkında bilgi için bağlıca baymak temizliği servisini arayabilirsiniz.

Bağlıca Kombi Tamiri

Kombinizin bakımı için ne yapmalısınız?

Kombilerin bakımı sadece yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Yılda bir mesleki yeterlilik belgesine sahip servis
çağrılarak kombinizin bakımını yaptırabilirsiniz. Mesleki yeterlilik belgesine sahip teknik eleman için bağlıca mahallesi kombi servisi ni arayabilirsiniz.

Bağlıca Kombi Tamiri

Doğalgaz kullanmak güvenli midir?

Doğal gaz başta metan ve etan olmak üzere çeşitli hidro karbonlardan oluşan yanıcı bir gaz karışımıdır. Doğal gaz renksiz, kokusuz ve havadan daha hafif bir gazdır. Doğal gaz zehirsizdir. Solunması halinde de öldürücü değildir. Ancak ortamda çok fazla doğal gaz birikmesi sonucunda havadaki oksijen miktarı azaldığından boğulma tehlikesi vardır. Bu nedenle kokusuz olan doğal gaz herhangi bir sızıntıya karşı kokulandırılır. Doğal gaz havadan hafif olduğu için hava içinde yükselmeyebilir. Gaz kaçakları hava ile karışmadan önce yükseklerde toplanır. Bu yüzden havalandırma kanallarından kolaylıkla dışarıya atılabilirler. Doğal gaz çevreyi kirletmeyen bir yapıdadır. Çevreyi kirleten üç ana faktör kükürt, uçan kül parçacıkları ve yanmamış gazlar doğal gaz dumanı içerisinde bulunmamaktadır. Doğal gazdan korunmak için sincan bağlıca kombi servisi nden bilgi alabilirsiniz.

Bağlıca Kombi Onarımı

Doğal gaz kaçaklarında almanız gereken önlemler

Evinizde ağır bir gaz kokusu duyarsanız ilk olarak kapı ve pencereyi açıp ortamı havalandırınız. Ana vanayı kapatınız. Çakmak, kibrit ve benzeri ateşleme özelliğine sahip şeyleri kullanmayınız. Elektrik ekipmanlarını açmayınız, kapatmayınız veya fişten çekmeyiniz. Kapı zilini kullanmayınız ve kullandırmayınız. Kıvılcım çıkarabileceği içinde telefonunuzu kullanmayınız. Komşunuzdan veya en yakın bir yerden 187 doğal gaz acil hattını arayınız. Gaz kokusu olan mekanı herkesin boşaltmasını sağlayınız. Koku bodrumdan geliyorsa bodruma girmeyiniz. Arızayı kendiniz gidermeye çalışmayınız. 187 doğal gaz acil hattına ulaşamazsanız 110 itfaiyeyi arayınız. Daha detaylı bilgi için lütfen sincan kombi servisi ni arayınız.

Belgelerimiz:

  • Ugetam – Mesleki Yeterlilik Belgesi (İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.)Doğal Gaz Isıtma ve Gaz Yakıcı Cihaz Servis Personeli (Seviye 4)Belge Geçerlilik Tarihi: 05.05.2020Belgenin Kapsadığı Ulusal Yeterlilik Birimleri;
  • 11UY00312-4/A1 Servis İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği
  • 11UY00312-4/A2 Servis İşlerinde Çevre Güvenliği
  • 11UY00312-4/A3 Kalite Yönetim Sistemleri
  • 11UY00312-4/A4 İş Organizasyonu
  • 11UY00312-4/B1 Açık Yakma Sistemleri (Kombi)
Sincan Baymak Servisi | 0 312 359 91 96 | Sincan Baymak Kombi Servisi

İletişim Bilgilerimiz:

  • Telefon: 0312 360 9919
  • GSM: 0536 872 7328
  • Adres: Karargah Tepe Mahallesi Kütükçüali Bey Caddesi 23/A Keçiören/ ANKARA – Meteoroloji Karşısı
  • www.dikmenbaymak.com

Bağlıca Baymak Kombi Servisi

 

Bağlıca Baymak Kombi Servisi | 360 9919

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status